صفحه_اصلینقشه_سایتتماس_با_ماوروداعضاRSSEnglish
 
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
height=29px
مدیر عامل آبفاشهری مازندران:
height=29px

مدیر عامل آبفاشهری مازندران: 220 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر بابل درحال بهره برداری است

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران با اشاره به اینکه عملیات اجرای طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهربابل از سال 1374 با هدف حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت مشترکین آغاز شد، گفت: هم اکنون 220 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر احداث شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس مجیدعبدالهی با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب شهر بابل با قابلیت تصفیه  24هزار و 500 متر مکعب فاضلاب در شبانه روز ، با ظرفیت پوشش 100 هزار نفر از سال1390 وارد مدار فعالیت شد، افزود: تا کنون با بهره برداری از 220 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، 15 هزار و 597 انشعاب نصب و 12هزار انشعاب جاری سازی شد.

وی، با بیان اینکه هم اکنون91 هزار نفراز جمعیت این شهر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، تصریح کرد: انتظار می رود سایر مشترکین نیز نسبت به وصل و جاری سازی انشعاب فاضلاب خود اقدام نمایند.

مدیر عامل آبفاشهری مازندران ادامه داد: تمامی تجهیزات اصلی تصفیه خانه شهر بابل فعال است و پساب تولیدی به طور مستمر از سوی کارشناسان محیط زیست مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرد به طوری که استفاده از این پساب در بخش کشاورزی با رعایت استانداردها امکان پذیر است.

مهندس عبدالهی، با اشاره به جاری شدن فاضلاب در زمان بارندگی و افزایش حجم ناشی از ورود آبهای سطحی اظهار داشت: از آنجایی که فرایند تصفیه فاضلاب با روش لجن فعال ارتباط مستقیم  با میکروارگانیسم های زنده در حوض هوادهی دارد لذا هر گونه تغییر ناگهانی به لحاظ کمی و کیفی از جمله هدایت مواد آلاینده با درجه آلودگی بالا مانند سپتاژها و پساب های صنعتی بطور غیر مجاز از طریق باز نمودن آدم روها و تخلیه به داخل شبکه جمع آوری سبب ایجاد شوک به باکتریها و از بین رفتن آنها و نهایتا اختلال در فرایند تصفیه شده و تا برگشت به وضعیت عادی و تشکیل لجن مدتی بطول خواهد انجامید .

وی خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران تلاش دارد با اجرای طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب در حفظ منابع آبهای سطحی و زیرزمینی سهم بسزایی ایفا نماید که در این بین مشارکت و تعامل مردم عزیز استان در دستیابی به این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

روابط عمومی شرکت
خبر
تعداد بازدید : 281 1398/07/23

height=6px
height=6px
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 22 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 1051 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 2273391 تعداد کاربران بر خط 3 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
/
1399/05/22 :تاریخ آخرین بروزرسانی
دستورالعمل بروز رسانی : پرتال شرکت به صورت روزانه و با ارسال اخبار بروز می باشد، اما در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به قطع شدن سایت جهت رفع مشکل و بروزرسانی، در این قسمت به اطلاع خواهد رسید
Copyright © 2011. abfa-mazandaran.ir. All rights reservedسال جهش تولیداستفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد